Social Icons

niedziela, 6 września 2015

Na co zwrócić uwagę przy wyborze siłowni ?


 Wybór siłowni czy klubu fitness często nie jest takie proste. Nie wiemy czy dana siłownia oferuje nam to czego oczekujemy dlatego tu kilka porad jak wybrać idealną siłownie.

1. Lokalizacja
Najlepiej wybrać siłownie blisko miejsca zamieszkania lub pracy/szkoły (w zależności kiedy mamy zamiar na tą siłownie uczęszczać). Gdy do siłowni jest kilka kilometrów z reguły nie będzie nam się chciało zawsze tak daleko chodzić/jeździć.
2. Cena
Nie ukrywajmy,że cena też odgrywa dużą rolę.Są siłownie,które mają pojedyncze wejścia i kosztują w okolicach 10zł a są siłownie,w których są karnety na 4-8 wejść lub na cały miesiąc(tutaj ceny są różne)
Najlepiej wybrać club fitness,w którym siłownia i zajęcia fitness są razem w cenie. Żadną tajemnicą nie jest,że ja chodzę na siłownię do Fabryki formy i płacę 99zł miesięcznie i mogę korzystać ze wszystkiego do woli !
3. Wyposażenie
Nie bój się zapytać na recepcji czy może cię ktoś oprowadzić po siłowni bo po co masz wydawać pieniądze jak okaże się,że sprzęt nie jest w zbyt dobrym stanie lub nie ma większości sprzętów na których chciałbyś/chciałabyś ćwiczyć.
4. Czystość
Przy oprowadzaniu przez instruktora lub panią z recepcji warto zwrócić na to szczególną uwagę czy sprzęt jest czysty i czy przy sprzętach są środki dezynfekujące.
5. Godziny otwarcia
To też jedna z ważniejszych rzeczy ponieważ godziny otwarcia muszą wam pasować do waszego planu dnia.
6. Wykwalifikowani instruktorzy
Na stronach internetowych siłowni powinny być informacje o każdym instruktorze.Dodatkowo możecie podpytać przy oprowadzaniu lub na pierwszych zajęciach.

Myślę,że to są jedne z ważniejszych punktów,którymi powinniście się kierować przy wyborze siłowni.
Ja ze swojej siłowni jestem bardzo zadowolona. Gdy chodzę z samego rana to pani myje dokładnie wszystkie podłogi i sprzęty,gdy chodzę po południu to samo,wieczorem to samo! Na czystość nie mogę narzekać. Tak samo w szatniach i łazienkach bardzo czysto i schludnie. Sprzęt na mojej siłowni jest porządny i gdy tylko jest awaria na następny dzień wszystko działa bez zarzutów.

A wy wybraliście już swoją idealną siłownie czy może nadal jesteście w trakcie poszukiwań ?
Post nie jest sponsorowany.

4 komentarze:

 1. Właśnie od następnego tygodnia się wybieram na siłkę:) choć niestety w swojej miejscowości nie mam dużego wyboru :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cenne uwagi :) Ja chodzę na treningi, które odbywają się na sali gimnastycznej i na siłownię jest mi jakoś nie po drodze. Myślę, że po prostu pozostanę wierna treningom funkcjonalnym :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio widziałam fabrykę formy w Koszalinie, to jakaś sieć czy lokalna siłownia?

  OdpowiedzUsuń
 4. u mnie w pobliżu nie ma żadnej siłowni, która by mi odpowiadała.. niestety kiedy zdecyduje się zapisać na siłownię będę musiała chyba wybrać jakąś nieco dalej.. ubolewam, że w mojej miejscowości nie ma PURE :(
  http://provethem.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

 

Sample Text

Sample Text

 
Blogger Templates